رئیس دانشگاه لرستان در آیین روز بسیج اساتید: شهید چمران در علم و جهاد موفق بود

چهارشنبه 1402/03/31 - 17:47 استان لرستان

رئیس دانشگاه لرستان در آیین روز بسیج اساتید: شهید چمران در علم و جهاد موفق بود

رئیس دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید استان لرستان در آیین گرامیداشت روز ملی بسیج اساتید گفت: «آموختن از شهید چمران یعنی اینکه استاد بسیجی و تراز انقلاب اسلامی، می‌تواند موفق در علم و دانش باشد و همزمان با تهذیب نفس، ابعاد جهادی، بسیجی و عرفانی خویش را تقویت کند».

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج دانشگاه های لرستان، دکتر علی نظری در این آیین که روز چهارشنبه، 29 خردادماه با حضور استاندار لرستان و دانشگاهیان استان در سالن اجتماعات شهید سلیمانی دانشگاه لرستان برگزار شد تشریح کرد: «سبک زندگی شهید چمران به ما آموزش می‌دهد که استاد بسیجی مدام در فکر دیگران است و تلاش می‌کند نظام مسائل جامعه را بکاهد».

 

دکتر علی نظری، بیان کرد: «شهید چمران، مجاهد مکتب حضرت امام (ره)، زنده‌یاد آیت‌الله طالقانی و شهید مطهری بود و همه وجود خویش را در راه خدا انفاق کرد».

 

دکتر نظری، ادامه داد: «زندگی شهید چمران به ما می‌آموزد که می‌توان همزمان، دانشمند، رزمنده و مجاهد بود و در همه ابعاد از اسلام ناب محمدی (ص) دفاع کرد».

 

رئیس دانشگاه لرستان ادامه داد: «زندگی و سیره عملی شهید چمران، سراسر آموختن درباره این موضوع است که زیست استاد بسیجی تراز انقلاب اسلامی، یک زیست مُوَحدانه و مسئولانه است».

 

دکتر علی نظری، توضیح داد: «شهید چمران به ما آموخت که یک استاد نباید فقط به آموزش و پژوهش توجه کند بلکه بایستی علاوه بر آموزش و پژوهش، با نگاهی مسئولانه، به فکر مشارکت برای کاهش نظام مسائل و مشکلات جامعه باشد».

 

گفتنی است در این آیین جمعی از اساتید بسیجی دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی استان لرستان تجلیل شدند.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.