نشست تخصصی «غزه؛ نماد مظلومیت و حق طلبی» در دانشگاه لرستان برگزار شد

یکشنبه 1402/07/30 - 16:47 استان لرستان

نشست تخصصی «غزه؛ نماد مظلومیت و حق طلبی» در دانشگاه لرستان برگزار شد

نشست تخصصی «غزه؛ نماد مظلومیت و حق طلبی» را معاونت فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان با همکاری سازمان بسیج اساتید لرستان برگزار کرد

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات اجتماعی نهضت استادی بسیج دانشگاه های لرستان، این نشست، روز یکشنبه، 30 مهرماه سال جاری با حضور جمعی از اعضای هیئت علمی و دانشجویان دانشگاه لرستان در سالن شهید میربهرسی این دانشگاه برگزار شد.

 

در ابتدای این نشست، پس از قرائت قرآن کریم و پخش سرود جمهوری اسلامی ایران، دکتر مهدی امید، معاون مدیر حمایت و پشتیبانی فرهنگی و اجتماعی دانشگاه لرستان در سخنانی، مفاهیم «تروریسم رسانه ای» و «وارونه نمایی» رسانه های نظام سلطه در رابطه با مقاومت اخیر مردم غزه را تبیین کرد.

 

مهدی امید تشریح کرد براساس تروریسم رسانه ای، رسانه های نظام سلطه تلاش می کنند آرمان نابودی اسراییل را در افکار عمومی جهان از بین ببرند یا کم رنگ کنند و جای مظلوم و ظالم را تغییر بدهند.

 

همچنین در تاکتیک وارونه نمایی رسانه ای، رسانه های نظام سلطه به سرکردگی آمریکا می کوشند حوادث و وقایع اخیر را به گونه ای منعکس کنند که جنایتکار که اسراییل است تحت عنوان دفاع از خود در افکار عمومی جا بیفتند در حالی که در واقعیت آن است که رژیم صهیونیستی یک رژیم جعلی و جنایتکار است و اوج جنایت این رژیم در بمباران بیمارستان المعمدانی غزه رخ داد که تعداد زیادی زن و کودک پناه گرفته در این بیمارستان به شهادت رسیدند.

 

در ادامه این نشست، دکتر داریوش نظری، عضو هیئت علمی گروه تاریخ و باستانشناسی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان درباره تاریخ فلسطین و اتفاقات حادث شده از گذشته تاکنون توضیح داد.

 

دکتر نظری، تشریح کرد نژادپرستی و افراط گرایی از جمله ویژگی های بارز رژیم غاصب صهیونیستی است.

 

وی توضیح داد رژیم کودک کش صهیونیستی هر دفعه تلاش کرد با شهرک سازی همه سرزمین فلسطین را به صورت کامل اشغال کند و در نتیجه، منطق این رژیم، فقط زور و اقدامات جنایتکارانه است.

 

دکتر نظری تشریح کرد مقاومت و ترویج فرهنگ مقاومت تنهاترین و اثرگذارترین راهکار برای مبارزه با رژیم جعلی صهیونیستی است.

 

وی انجام عملیات اخیر جبهه مقاومت غزه تحت عنوان طوفان الاقصی را یک عملیات بی نظیر دانست که باعث تحقیر حکومت و ارتش رژیم صهیونیستی شد و به علت همین شکست و تحقیر، این رژیم با عصبانیت دست به نسل کشی و جنایت و بمباران مناطق مسکونی و شهادت مردم غزه زده است که شاهد هستیم این اقدامات جنایتکارانه تداوم دارد.

 

گفتنی است در این نشست اعضای هیئت علمی و دانشجویان نیز هر کدام دیدگاه های خود را در رابطه با مقاومت اخیر غزه بیان کردند

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.