تایید کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه علمی با عنوان تاثیر فعالیت های ورزشی در ارتقای سطح بهداشت

جمعه 1400/03/21 - 12:03 استان لرستان
در گفتگوی مسوول کرسی های سازمان بسیج اساتید لرستان با خبرنگار شبستان اعلام شد؛

تایید کرسی ترویجی عرضه و نقد دیدگاه علمی با عنوان تاثیر فعالیت های ورزشی در ارتقای سطح بهداشت

کرسی ترویجی (عرضه و نقد دیدگاه علمی) با عنوان تاثیر فعالیت های ورزشی در ارتقاء سطح بهداشت فردی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد مورد تایید هیات حمایت از کرسی های نظریه پردازی نقد و مناظره قرار گرفت.

به گزارش دفتر رسانه و ارتباطات نهضت استادی بسیج لرستان، مسئول کرسی های نظریه پردازی، تقد و مناظره سازمان بسیج اساتید استان لرستان در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری شبستان در خرم آباد، اظهار داشت: طی 30 دی ماه سال 1399 با همکاری بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی کرسی نظریه پردازی و ترویجی در سطح ملی برگزار شد.

 

« محمد رضا حسنی» افزود: این کرسی نظریه پردازی و ترویجی توسط « فیروز شرفی دهرحم» عضو هئیت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان و معاون پژوهشی کانون بسیج اساتید دانشگاه آزاد اسلامی واحد خرم آباد  با عنوان تأثیر فعالیت های ورزشی در ارتقاء سطح بهداشت فردی ( با ارائه راهکارهای لازم در ایام کرونا) بر گزار شد.

وی بیان کرد: در این گرسی ضمن توضیحات علمی در خصوص فرآیند بهداشت عمومی و فردی،  از نقش و جایگاه  تمرینات و فعالیت های بدنی در ارتقاء و حفظ سلامت روانی و جسمانی در بین افراد جامعه و در هر سنی مباحث قابل تاملی مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

حسنی ادامه داد: همچنین در این کرسی  به بیان  و تبییین اثرات  مثبت  فعالیت های بدنی در پیشگیری، اصلاح و درمان برخی از ناهنجاریها ی جسمانی وبیماری های متابولیکی اشاره گردید، که ورزش و فعالیت های بدنی منظم و مناسب چگونه  می توانند موجب تقویت سیستم ایمنی بدن وکاهش استرس و اضطراب را در بین افراد جامعه شوند.

وی خاطرنشان کرد: در ادامه از اثرات همورالی این فعالیت های ورزشی  در جهت ارتقائ سطح ایمنی بدن در جهت پیشگیری و درمان بیماری عفونی و ویروسی از جمله بیماری  کرونا مطالب خوبی مطرح و مورد بحث قرار گرفت.

حسنی  ادامه داد:به طورکلی نتایج حاصله از این کرسی ترویجی دلالت بر این داشت که  فعالیت ورزشی و سبک زندگی فعال و با افزایش انرژی مصرفی و بهبود آمادگی جسمانی و روانی با ارتقای سطح سلامت و بهداشت فردی، همخوانی دارد. و با افزایش آمادگی جسمانی و قلبی تنفسی از طریق تمرینات  منظم ورزشی پیشگیری وتحمل بسیاری از بیماری ها  بهتر و آسانتر می گردد.

وی خاطرنشان کرد: می توان گفت که فعالیت ورزشی تغییرات  فیزیولوژیکی را به همراه دارد و شامل بهبود عملکرد قلبی و عروقی، چربی خون، کاهش استرس  و در نهایت بهبود سیستم ایمنی است و این عوامل در پاندومی ویروس کرونا می توانند بیشترین نقش و اهمیت مثبتی داشته باشند.

حسنی افزود: بنابراین می بایست فعالیت های ورزشی در گروه های مختلف و بر اساس دستور العمل های خاص هر گروه تجویز شود تا از بروز آسیب و خطر های بیشتر پیشگیری به عمل آید.

وی بیان کرد: این کرسی نظریه پردازی و ترویجی توسط  «فیروز شرفی دهرحم عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان» ارائه و ناقد علمی جلسه «وحید ولی پور ده نو»  عضو هیئت علمی دانشگاه  لرستان و مدیر جلسه این کرسی « بهمن حسنوند »عضو هیئت علمی دانشگاه آزاد اسلامی استان لرستان  عهده دار بودند.

مسئول کرسی های نظریه پردازی، تقد و مناظره سازمان بسیج اساتید استان لرستان اظهار کرد: بعد از ارائه کرسی، و نقد و نظرات  ناقد جلسه و سایر شرکت کنندگان حاضر در جلسه و پاسخگویی مناسب ارائه دهنده، این کرسی نظریه پردازی و ترویجی با موفقیت به اتمام رسید.

گفتنی است، این کرسی طی حکمی مورد تایید رئیس دانشگاه آزاد اسلامی و رئیس دبیرخانه هیات حمایت از کرسی های نظریه پردازی، نقد و مناظره قرار گرفته است

Image removed.Image removed.

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.